Czy na ropie da się zarobić

Na czym liczy inwestowanie w ropę? Czarne złoto na placu surowcowym

Prasóweczki

Na czym liczy inwestowanie w ropę? Czarne złoto na zbytu surowcowym Ropa naftowa to strategiczny, energetyczny surowiec, który wykonywa sporą pozycję na świecie. Jej niezwykłość liczy na ostatnim, iż jest zużywana do pracy paliw płynnych, które dostarczają do napędu środków transportu. Obok gazu ziemnego, węgla kamiennego i brunatnego ropa stanowi podstawowy kopalny surowiec energetyczny gospodarczego świata. Nie dziwi to fakt, że wkładanie w ropę interesuje coraz szersze grono inwestorów

Na czym liczy inwestowanie w ropę? Czarne złoto na zbytu surowcowym

Z tekstu dowiesz się:

które są rodzaje ropy naftowej,
jak wkładać w ropę,
od czego chcą notowania cen ropy.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Czarne złoto – rodzaje ropy naftowej

Na zbytu istnieje kilka sposobów tego środka. Do najtańszych zdaje się cztery rodzaje ropy. Są zatem:

• ropa Brent – jest wydobywana z zakresu Morza Północnego. Chodzi do rodzaju „słodkiej” ze powodu na niewielką zawartość siarki.

• ropa WTI – pochodzi głównie ze Bądź Zjednoczonych z rejonów Apallachów i Luizjany. To jednocześnie ropa „słodka” i wygodna.

• Ural (REBCO) – wydobycie ropy ma w tym przykładu stanowisko w Zachodniej Syberii również w ziemiach gór Uralu. Można ją zakwalifikować do rodzaju „kwaśnych”.

• Benchmark OPEC Reference Basket – to koszyk skupiający się z wielu rodzajów ropy wydobywanych i dostarczanych przez kraje kartelu OPEC.

Inwestowanie w ropę – szeroki wachlarz możliwości

Handel surowcami takimi jak ropa kończy się za pomocą standaryzowanych kontraktów terminowych na międzynarodowych giełdach. Rynek towarowy liczy się na dwie grupy uczestników: ważna spośród nich wtedy podmioty handlujące kontraktami w charakteru zapewnienia cen towarów (hedging). Druga większość to spekulanci, którzy żyją na różnicy cen ropy naftowej.

Stosunkowo młodymi instrumentami są kontrakty na skale kursowe (CFD). Inwestowanie w ropę w taki strategia jest natychmiast przydatne w moc instytucjach finansowych, dodatkowo w TMS Brokers. Traderzy chętnie biorą ten sprzęt z racji tego, że wymaga on mniejszego zaangażowania kapitału niż np. kontrakty futures. Poniżej krótka charakterystyka możliwości inwestowania w ropę:

Contract for difference (CFD)
CFD to instrument pochodny. Dokładnie oznacza kontrakt na skale kursowe. Jest przydatny na zbytu OTC (Over the Counter), czy na zbytu pozagiełdowym. Instrument obecny jest lewarowany, co świadczy, iż nie trzeba posiadać tak szerokimi środkami finansowymi jak w sukcesu lokat w kontrakty futures. W TMS Brokers widoczne są dwa sposoby kontraktów CFD opartych o wartość ropy:

CFD oparty o wartość kontraktu terminowego futures na ropę Brent pisanego na giełdzie Intercontinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe)
CFD oparty o futures na ropę WTI z giełdy NYMEX.
Wartość nominalna 1 kontraktu (1 lota) wtedy w poszczególnym, jak także w nowym przypadku ta cena baryłki pomnożona przez 1000 USD. Cechą tego mechanizmu jest toż, że wkładanie w ropę jest tu możliwe przy otwarciu pozycji krótszej niż 1 lot. Są jednoznaczne dziesiętne, jak również przednie części kontraktu, co otwiera drogę inwestorom z lżejszym portfelem. Inwestycje na kontraktach CFD przebiegają także jak na zbytu forex. Ropa prawdopodobnie być poprzez nas kupowana (pozycja długa) lub sprzedawana (pozycja krótka) – to możemy inwestować w trakcie trwania hossy i bessy.

Kontrakt Futures
Kontrakt Futures oparty o wartość ropy WTI Light Seet jest ceniony na giełdzie NYMEX (New York Mercantile Exchange) CME. Instrument obecny jest właśnie wystandaryzowany, ponieważ podlega obrotowi giełdowemu. Jeden kontrakt opiewa na cenę 1000 baryłek. Instrument na giełdzie ma ticker CL. Minimalna zmiana waloru wynosi 0.01 USD, co świadczy, że przy najmniejszym ticku, przy jednym kontrakcie, zysk lub strata wyniesie 10 USD. Aby otworzyć 1 kontrakt, wymagany depozyt wstępny ma ok. 4710 dolarów. Niestety, kontrakty futures nie są podzielne, stąd więcej nie możemy kupować lub sprzedać tanio niż samego kontraktu. Ten sprzęt jest przydatny na pewnej z budów transakcyjnych w Lokalu Maklerskim TMS Brokers (platforma TMS Direct).

ETF-y oparte o wartość ropy
Instrument typu ETF (Exchange Traded Funds) jest funduszem inwestycyjnym, jaki zajmuje na punktu odzwierciedlenie zachowania określonego benchmarku. Takim benchmarkiem prawdopodobnie być cena ropy naftowej. Fundusz dokonuje emisji jednostek ETF (tytułów uczestnictwa, jakie są papierami wartościowymi) na podstawie zakupionych do portfela instrumentów finansowych. Tytuły uczestnictwa są notowane na giełdzie. Cechą tego modelu instrumentów są bardzo małe opłaty, gdyż te sprzęty są zarządzane pasywnie.

Od czego chcą notowania cen ropy?

Wahania kursu amerykańskiej waluty w technika naturalni mają nacisk na wycenę czarnego złota, a tymże jednym na inwestowanie w ropę. Dzieje się tak więc, że waluta USA jest firmą rozliczeniową w globalnym obrocie czarnym złotem. Aprecjacja dolara będzie dostarczać spadek notowań cen ropy, a osłabienie USD odda się na dominację byków na zbytu tego środka energetycznego.

Jak każdy rynek surowcowy, również rynek ropy naftowej jest uwarunkowany od relacji popytowo-podażowej. To rzeczywiście podaż (czyli wydobycie) ropy oraz popyt (konsumpcja) mocno determinują ceny ropy na giełdzie. Globalny wzrost finansowy będzie montował zapotrzebowanie na czarne złoto. Natomiast recesja zadziała odwrotnie.

To, czy ropa zdrożeje w niewielkim czasie, będzie zależeć m.in. od decyzji kartelu OPEC, nastrojów inwestorów, wydarzeń geopolitycznych czy informacjach na fakt zapasów ropy (publikowanych przez DoE lub API).

Cena baryłki ropy jest dokładną kwestią dla całych krajów, które biorą ten surowiec w domowym przemyśle. Droższa ropa to czystszy koszt produkcji dóbr i usług, co z kolei odkłada się na spadek marży zysku i spadek efektywnego popytu

Zobacz również Oil Profit

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments