Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Rumia

Prasóweczki

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny! Wizyta u dentystę często łączy się z bólem. Jednak dzięki nowoczesnym znieczuleniom można zapomnieć o tych trudnych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice

Współczesna stomatologia może pomóc sobie niemalże z każdym problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to właśnie niektóre przypadki, jak dobry stomatolog może dać kompleksową i kompetentną obsługę.

Wiele osób uważa jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym faktem jest ból, który integruje się z zabiegami. Teraz przecież nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem strzykawki.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Znieczulenie zęba – komfort dla chorego i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest stosowane jak dodatkowa usługa. Odwiedza ono w sklep standardowego leczenia, zapewniając przy tym zdrowy komfort nie tylko pacjentowi, lecz też dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, dlatego jeszcze nie pojawia się to uczucie bólu. Kierowane jest ono przy wielu procedurach, w niniejszym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w niniejszym pomaganiu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów albo też przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi dokonywały się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i swoich gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można użyć również w gabinetach posiadających podpisaną umowę z Polskim Funduszem Zdrowia, jak dodatkowo w domowych klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice

Znieczulenie na NFZ jest darmowe i łatwe do jakiegoś zabiegu. Wykorzystuje się wówczas znieczulenia standardowe wykonywane z wykorzystaniem strzykawki. W domowych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, zatem nie wybiera się ono w częstej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów jest przecież szersza gama metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń stosowanych w stomatologii:

znieczulenie znane z wykorzystaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym tak cechują się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie znane z wykorzystaniem strzykawki

To głównie wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Polega na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w okolice zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, ale potrafi być ono wielkie. Także chyba ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W domowych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Realizowane jest ono z wykorzystaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i wycenia ją pod niskim ciśnieniem. W zysku takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a i nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W wybranych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z wykorzystaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Jest on przyjmowany głównie jako środek uspokajający i relaksujący. Że żyć przydatne podanie dodatkowego znieczulenia, przecież stanowi ono kilka stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można prowadzić więcej w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Najczęściej są one rozwijane u chorych z dentofobią, a ponadto przy wielkich ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Chojnice

Artykuł powstał we kooperacji z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments